Укинат е притворот за браќата Нефи и Ибро Усеини кои се сомничат за физички напад на нивни сограѓанин. Браќата Усеини понудиле гаранција во недвижен имот во вредност од 850 илјади евра.
Недвижниот имот сичко дивоградби.
И следуваат флоскулите, одберете која повеќе ви се допаѓа:
-Доаѓа “ред, правда и дисциплина”.
-Кој се огрешил од закон ќе одговара пред законот.
-Отворен е фронт во борба со криминалот, напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.