Министрите за одбрана од соседните земји им ги крадат работите на нивните министри за надворешни и упорно ги рушат постигнатите договори, пишува поранешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на Фејсбук.

Нашиот министер за одбрана, политичар без рејтинг инаку, се бави само со домашни интриги и со гуми, додава тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.