По смртност сме меѓу најлошите во светот, а немаме ниту една вакцина, потсетува Ивор Мицковски.

Третиот бран со новите соеви се најавува како страшен, а ние немаме ниту една вакцина, ни оние од јануари, ни од февруари, ни Фајзер, ни Ковакс, ни Кинески, ништо, тотална нула.
Раководењето со пандемијата е катастрофално, не се носат никакви мерки и неверојатно е дека на ваква смртност и ниедна вакцина нема никаква одговорност и поправање на состојбите, пишува Мицковски.

Лоши сме, по смртност меѓу најлоши во свет.
Третиот бран со новите соеви се најавува како страшен, а ние немаме ниту…

Posted by Ivor Mickovski on Saturday, 27 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.