Треба да си тешка сељачина да не разбереш зошто твоето однесување е несоодветно во ова кризно време, вели активистот Ивор Мицковски како коментар на денешната изјава на премиерот Зоран Заев дека за него недела е ден за одмор и дека ги полни батериите со возењето на мотор.

Кога си неспособен премиер и неспособен министер за здравство, кога вашите интенции и постапки се криминални, кога не можете да обезбедите вакцинација, кога дневно умираат по 50 луѓе, кога луѓе едвај врзуваат крај со крај, кога не носиш мерки, па носиш алиби мерки кои ја ограничуваат слободата на движење на луѓето, е баш тогаш ве доликува да се офиравате со мото турнеи и државна пратња низ земјата.
Треба да си тешка сељачина да не разбереш зошто твоето однесување е несоодветно во ова кризно време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.