Ивор Мицкоски го коментира обидот на некои домашни политичари кои прават обиди да ја убедат јавноста дека францускиот предлог за надминување на спорот со Бугарија е позитивен за Македонија и дека македонската дипломатија бележи успеси..

-Срамота е странски експерти, дипломати, поранешни високи функционери, лидери на држави, да објаснуваат колкава е штетата и опасноста од францускиот предлог, а некои домашни метузалеми и владини платеници да не убедуваат во наводните успеси на нашата дипломатија и политика.
Се потврдува дека никој не ни е поголем непријател од самите ние – вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.