Министерот за внатрешни работи, кој цел месец му беше на товар на јавното здравство и на буџетот лекувајќии се од ковид 19, постојано ја заплашува јавноста со полициски час. Откако СДСМ реши да оди на избори, уште летоска, а ситуацијата излезе од контрола, полицискиот час е алатка со која често манипулира и се заканува власта.

Спасовски: Ако се почитуваат мерките нема полициски час.
Граѓаните: Ако ги почитуваш мерките и избегаваш лапање со попови, нема месец дена да боледуваш од корона.
Со мерки касните 2 месеци, му дадовте на Стојанче да си игра криза, вие да се правдате дека нешто правите, а сите заедно уште понеодговорно да трошите и лапате.
И сред тоа, си терате и локални избори.
Шампиони, напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.