Новинарот Ивор Мицковски на својот фејсбук профил објави листа со која се опшува вистинската состојба и начинот на работа на власта. Новинарот на својата објава напиша: „Се е точно на листава“…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.