Смешно е дека еден ден откако Бујар се пожали дека по Албанците се фрлале дрва и камења, Интегративец гаѓаше Албанци и Македонци со тацни и шољички, коментира Ивор Мицковски.

Со други зборови, ситуацијата не е толку сериозна – пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.