Сме виделе секакви протести и контрапротести во времето на Грујо. Видовме многу министри и пратеници од власта како излагаат на протести на теми за кои тие имаат одговорност. Ама не сме виделе советник/криминалец на ДУИ да повикува на протест затоа што се рушеле дивоградби, ова на својот Фејсбук профил го напиша новинарот Ивор Мицковски реагирајки на повикот за протест од страна на советникот на ДУИ Нефи Усеини против акцијата за уривање на дивоградбите во Охрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.