Аналитичарот Ивор Мицковски ја коментира изјавата на Зоран Заев дека Сашо Мијалков се криел во белата палата.

Заев: Сѐ си мислам дека Мијалков беше во белата палата.
Што да ти кажам Зоки, ако ти викаш така, се е могуче… – коментира Мицковски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.