Што се случи со случајот во кој заменик-министерот за култура Владимир Лазавоски се судри со мотоциклист, прашува Ивор Мицковски, потсетувајќи дека и по скоро еден месец нема никакви пријави и новости.

Абе што се утврди со овој културањаков што прегази мотоциклист вртејќи на две пуни?
Виновен е или сама му клизнала колата преку дупла?!
Пошто денес се бавиме со Култура, пишува Мицковски.

 

Мицковски денес се огласи и за акцијата „Не го чепкајте МКЦ“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.