Што прави овој наш трагичен премиер со вакциниве, се трти и брука со секоја наредна изјава, собира трошки од регионот, испаѓа комплетно смешен, не потврдува како банана држава, коментира на Фејсбук политичкиот аналитичар Ивор Мицковски.

Зоран Заев денеска изјави дека во директен разговор со претседателот на Србија, Александар Вучиќ договорено е Србија да и даде на нашата земја 8.000 вакцини од производителот „Фајзер“.

Малку ли се избрукаа со Филипче во Софија седнат на маса покрај цела бугарска Влада ко некој клошар кој требаше да биде понижен и преку кој требаше Македонија да биде понижена. Комплименти, успеавте во двете нешта.
Дека сте неспособни знаеме, дека касните знаеме, дека не го разбирате проблемот и потребата брзо и систематски да се вакцинираат барем 70% популација, тоа знаеме. Престанете да се брукате и клошарите пошто ја брукате државата, пишува Мицковски.

Што прави овој наш трагичен премиер со вакциниве, се трти и брука со секоја наредна изјава, собира трошки од регионот,…

Posted by Ivor Mickovski on Monday, 18 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.