Што непријатно вака да те опколат полтроните на Зоки и да ти се улизува човекот кој е одговорен за дебаклот во Куманово, да не збориме за Груевски, пасоши, дилери и остали криминали, коментира Ивор Мицковски, за почетокот на кампањата за лидер на СДСМ на Димитар Ковачевски во Куманово, на која присуствуваа Оливер Спасовски, Оливер Илиевски, Андреј Жерновски…

Ај Карамба…, шеговито коментира Мицковски.


Спасовски јавно ја искажа својата поддршка за Ковачевски за престојните внатрепартиски избори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.