Сега барем знаеме дека приказните за „мрчаторите“ доаѓаат од самиот Заев.
Глуми фин и наивен, ама ништо не му промакнува кога се работи за него – напиша поранешниот висок функционер во СДСМ, Ивор Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел помеѓу лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев и лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.