Први во свет, овој успех заслужува една турнеја со мотори.
Криминалци и воени профитери не владејат, но пред се, неспособна и неодговорна багра, напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски, илустрирајќи ја веста со графиконот кој покажува дека Македонија има најголема смртност од Ковид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.