Колумнистот Ивор Мицкоски на социјалните мрежи констатира дека премиер кој не се грижи за својот град, како би можел да се грижи за било што друго.

Ваквта негова реакција следува откако се појавија фотографии и видео снимки од село Костурино, Општина Струмица каде се ложат гуми во печки за вар, при што загадувањето е огромно.

После Струмица бил еден од најзагадените градови. Па премиер што не се грижи за својот град, а бил градоначалник 3 мандати, и ова го дозволил со години, како може да се грижи за било што друго. Какви лажови, каква превара. Вие сте дамбетер од ратни профитери – напиша Мицковски на Фејсбук.

Air Pollution Up Close from Undark Magazine on Vimeo.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.