Пред времен објект се сече дрво, па се пали кафич, па се подига зграда.
Ај можеби ќе стават зеленило или некој тревник, коментира на Фејсбук Ивор Мицковски за она што се случува пред трговскиот центар Мавровка во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.