Партиските лидери да не шират лажни вести и катастрофизам, и да не шпекулираат пред институциите да излезат со свои бројки, вели Ивор Мицковски. Тој потсети на изјаватана Заев дека буџетот е во минус 2,2 милијарди евра, а дека МФ излезе со сосема поинаква математика.

Министерство за финансии: Коронавирусот ќе направи буџетска дупка меѓу 700 милиони и 1,3 милијарди евра.
Заев најави дупка од 2,2 милијарди.
Некој нека ги опомене партискиве лидери да не шират лажни вести и катастрофизам, и да не шпекулираат пред институциите да излезат со свои бројки, порача Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.