И дечки, паника на петок вечер направивте, половични информации за наводно успешно спречени терористички акции, или можни напади. Па на вака истероризиран народ, вака несериозно да му соопштуваш во петок навечер информации, е преглупо. Каде е дообјаснувањето, каде се препораките за граѓаните, што ние да правиме со вашите полуинформации, пишува поранешниот шеф на центарот на комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на Фејсбук откако вчера МВР соопшти дека спречило терористички напад на ИСИС во земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.