Владата формирала владина работна група за да се открие организаторот за прославата на Шверцери.
Озбилни сте, па прашајте во МВР кој пријавил пошто имаше 10 комбиња и оклопни возила веднаш до МНТ.
Иначе дел од работната група е и заменик министерот за Култура кој прегази мотоциклист на дупла лента.
Ај додека сте таму утврдете веќе одговорност и за него – напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.