Јавноста е згрозена, но и длабоко вознемирена откако се појави снимка, на која група мажи, меѓу кои и „вооружени со палки и стапови“ тепаат еден човек среде бел ден на улица во Струмоца.
Ивор Мицковски прашува дали е ова тој струмички дух за кој зборува Коста Костадинов во одбрана на Васил Гавранлиев.

Во Струмица група насилници облечени во црно среде бел ден бркаат маж.
Кога го стигнуваат почнуваат да го клоцаат и дивјачки да го удираат по телото и по главата. Меѓу напаѓачите имало и „вооружени“ со палки и стапови.
Тој ли е струмичкиот дух за кој збореше Залижаниот од Муртино?!

Во Струмица група насилници облечени во црно среде бел ден бркаат маж.
Кога го стигнуваат почнуваат да го клоцаат и…

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, 18 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.