Ивор Мицковски го коментира сознанието на Обвинителството, дека поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, на еден од хонорарно ангажираните соработници во Владата, од месечните примања од 80.000 денари, секој месец му земал по околу 30.000 денари, односно 500 евра.

Колку му цепнуел Рашко на советникот, речиси 40%?!

 

Е па, замислете дека тоа што го правел Рашко го прават сите, буквално сите институции и функционери за било што, од хонорар, тендер до грант или субвенција.

 

Не дека овие го измислија, само го презедоа и направија толку очигледен криминалот што е просто неверојатно дека се толку глупи и алчни – коментира Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.