Нема поголем безобразлук и неморал од тоа да го шетате министерот во оставка низ предизборна кампања или да си прави ПР пред маратон, смета активистот Ивор Мицковски.

Па уште слики, насмеан и ведар, збори за победа и напредок.
Тоа значи дека веќе сте си ја донеле својата политичка одлука да нема никаква одговорност за смртта на 14 луѓе и очајните услови во кои сте ги сместиле.
Ова народот нема да ви го заборави, може нема одма да има можност да го казни, ама како ќе минува времето така гневот и вашата вина ќе бидат поголеми, дотаму да ве прогонуваат до крајот на животот, вели тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.