На прес-конференцијата за уредувањето на Кејот „13 Ноември“ премиерот Зоран Заев изјави дека во Скопје ќе продолжи да се гради, но со усул.

Не мегаломанско Скопје кое ќе ја блокира флуктоацијата ма ветерот и воздухот, туку ќе се развиваат перифериите, изјави денеска Заев.

Ивор Мицковски, политичкиот аналитичар, на Фејсбук ја коментира изјавата на Заев.

Заев: Скопје ќе продолжи да се гради, но со усул, повеќе ќе се развиваат перифериите, напиша Мицковски.

Заев: Скопје ќе продолжи да се гради, но со усул, повеќе ќе се развиваат перифериите.

*Усулот

Posted by Ivor Mickovski on Friday, 19 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.