Скопје наголемо се подготвува за доаѓањето на Папата Франциско, кој ќе го посети главниот град на Македонија на 7 мај.

Откако Папата ќе си замине на Битола ќе  им го дадеме асфалтот од маршутата, напиша на фејсбук Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.