Очигледно е дека Филипче дигнал раце, пошто бандата дигна раце прво од него- напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Понатаму во неговиот статус, тој пишува:

Сега мора само да издржи и со ваков нон-сенс да го правда неоправдливото.
Факт е дека било прв бран или втор бран ние сме континуирано сјебани и најлоши, ама драматично најлоши во регионот.
Да немаш капацитет тоа да го признаеш, камоли да понудиш некаква одговорност е срамота за 150-те мртви кои ги имаме.
Префрлувањето на вината на народот не е никакво опрадување, до вчера ви беше крива опозицијата, сега крив ви е народот.
Ќе изгубиме сите од ова, вие ќе изгубите кога ќе дојде време да одлучува народот.
Мора да се признаат грешките, селективноста и арбитрарноста и некој да си понесе одговорност – пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.