Обиџуко пак го снема, у последни три дена само еден пост, некоја фантазија за намалени жртви од сообраќајки, пишува аналитичарот Ивор Мицковски.

А, се деси срање, чоеков испаруе.

 

А, се подзаборави ене го како не може да искочи од студио или некоја посета на фасадирање.

 

Си ја делка чоекот 4-та година од бегството на Грујо и мува не го лази.

 

И, пак никаква одговорност за хаосот и конфузијата околу убиството на хрватскиот ракометар.

 

Може ќе побараат и извинување од јавноста – коментира Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.