Немало политика и политичари во Рекет, тоа беше ставот на лигавите.
Не била Катица, не бил Фрики, не бил Кики, и како полека еден по еден им се подигаше обвинение или добиваа притвор, апологетите на Зоки ги фрлаа политички инволвираните ко када во Охридско езеро.
Ќе тераат така со секого, додека не се дојде до главниот, после се знае, менуваат страна, градат некој друг култ. Затоа треба да ќутите и да престанете со личните напади кон неколкуте луѓе што на јавноста и откриле криминал, ова на својот Фејсбук профил го напиша новинарот Ивор Мицковски, потенцирајки дека треба да престанат личните напади кон неколкуте луѓе што на јавноста и откриле криминал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.