Не ви е срам уште да го возите „мајбахот“ на Груевски, прашува активистот Ивор Мицковски, потсетувајќи дека за набавката на фамозното „М“ осудени се неколку лица, а иако власта ветуваше, возилото не е продадено.

Абе не ви е срам уште да го возите мајбахот на Груевски, после сите тие демагогии што ќе правевте со него.
Па осудивте луѓе за таа набавка и пак си го возите, вели Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.