Полиција покрај што знае да тепа, уствари е распашана команда, коментира активистот Ивор Мицковски.

Поминувам сега на Водњанска, распоредени се на 50 метри, верувам ради Пахор.
Значи, тројца седнале на автобуска, други тројца на клупи, трета група седат со препродавачите покрај Клинички, четврти се потпреле на веспите, младите се потпреле на ѕидче ко да се на шанк.
Не полиција, ова личи на банда без команда, без држење, никаков дигнитет, чувство дека претставуваат држава.
Класична распашана команда, па уште тепачи, вели Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.