Активистот Ивор Мицковски реагира на последните вести за истрагата против генералниот секретар на владата Мухамед Зеќири, потсетувајќи дека и поранешниот држител на оваа функција, Драги Рашковски, заврши на суд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.