Поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицковски ги критикува медиумите го правдаат отсуството на премиерот од свечената церемонија за инаугурација на новиот претседател.

Некои марионетски медиуми фатиле да го правдаат премиерот за отсуството на инаугурацијата: Заев докажа дека претседателот не треба да биде „марионета“ на премиерот.

 

Не бе дечки, ако нешто докажал тоа е некултура и немање однос кон институција, а вие перете колку можете, напиша Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.