Колку што разбрав од целото интервју на техничкиот, него целта му е да се врати Заев и тој како прв екс полицаец да се врати залетан со 200 на саат во полициска станица, каде ќе рани (метафорично се разбира) десетици полицајци.
А, и нормално, да збори дека вмро се криви иако никој не лежи и еден куп му се во владата – напиша Ивор Мицковски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.