Не паѓајте на мебел и извадете скелетите од ормарите.
Овде проблемот е системски, “малите” бенефиции се само последица на голем криминал.
Се повеќе иде во насока дека се правеле случаи и изрекувале мерки за да се прави рекет – напиша Ивор Мицковски на Фејсбук!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.