На Беса да ѝ дадеш 9 места на листа во ИЕ 6, тоа значи дека во Западна Македонија буквално немаш партија и твои луѓе, коментира Ивор Мицковски за објавените листи за кандидати од страна на албанската партија во предизборната коалиција со СДС.

Сега веројатно тие 9 места се речиси сите во првите 10, што кажува дека тука ќе доживееш епски дебакл. Личи на тежок очај коалицијава со Беса, коментира Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.