Аналитичарот Ивор Мицковски се осврна на скандалозното интервху на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС.

Мицковски коментира дека Заев цела година лажел дека не се преговара за Анекс или нов договор со Бугарија, а сега сака да се „испере“ и да се спаси со тоа што се прави поголем европеец од европејците ама како поголем Бугарин од Бугарите.

Сакале Анекс или нов договор Бугарија и Каракачанов.
Што викаше Заев, не се преговара за Анекс или нов договор.

 

Абе Зоки, цела година не лажеш, цела година си го лажеш народот и електоратот, си направи и предвремени пред тоа да излезе во јавност и сега сакаш да се спасиш правејќи се поголем европеец од европејците ама како поголем Бугарин од Бугарите.

 

Те поддржаа само Каракачанов и Љубчо, едниот бугарско ВМРО, другиот вмровски Бугарин.

 

Каква штета направи, каква неправда и навреда врз свој народ и нација.
Те чекаа Бугарите и бугарофилите тука и ти како труп, им ја изигра играта.

Труп – пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.