Банда неспособна. Излажаа дека во сите училишта има прочистувачи, нема. Ќе делеа 50 илјади маски, не ги поделија. Налепници, кучеви карики, ништо не презедоа. Останаа на – не излегувајте надвор и повеќе зеленчук и овошје, откако одлучија пензионери и вработени да не можат да ги продаваат. Багра, пишува поранешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил коментирајќи ги мерките за загадувањето кои власта ги вети, а не ги исполни.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.