Уште еднаш зборот испадна збор, иронично коментира активистот Ивор Мицковски по завршните зборови на обвинителката Фатиме Фетаи во повторното судење за „Монструм“, во кои, меѓудругото, го потврди веќе очигледното – дека иако Зоран Заев ветуваше дека прислушуваните разговори ќе ја откријат вистината за масакрот, се отфрлија сите сомнежи дека постои друга вистина, на која, на еден начин, беше навлечена јавноста.

Уште еднаш зборот испадна збор, и како што ВМРО, Груевски и сите остали завршија по затвори заради бомбите, како што ДУИ беше срушен од власта, така и со бомбите се дојде до вистината за Монструм.
Се што вети, херојот и спасител исполни, порача Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.