Па да лажеш дека е под контрола ситуацијата, дека познати биле кластери, додека пола држава седи затворена, а цела партија бега од Скопје, имате ли малку осет до каде сте забегале, пишува Ивор Мицковски на Фејсбук.

Словенија: Епидемиолошката состојба во Македонија е вонредно тешка.
Сега ќе кажат ова Јанша со Орбан и Груевски не местат.
Они и понатаму со своите ботови, меѓу кои и Тодоров ни зборат за брзи избори.
Па да лажеш дека е под контрола ситуацијата, дека познати биле кластери, додека пола држава седи затворена, а цела партија бега од Скопје, имате ли малку осет до каде сте забегале, реагира Мицковски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.