Ивор Мицковски на Фејсбук констатира дека од потпишување на протоколот има најмалку 4-5 прекршувања на добрососедските односи, што од сама Бугарија што испровоцирано од нивните петтоколонашки инсталации кои нашите ги оставаат да прават што сакаат.

Значи ако си држава, биди јебана држава, ама мислам дека веќе е касно за таа прича.
Допрва ќе видиме што ќе прават откако ќе ги внесете во Устав, и како ќе си тргнеме на патот кон нефункционална дејтонска Босна.

Тој иронично коментира дека „им го даваме Цар Самоил за да им се отворат очите за фашистичката окупација и депортација“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.