Кога Зоки збори за моделите на изградба на автопатишта и се правда и споредува со Хрватска, треба да се потсети дека токму Санадер изгради, па заглави во затвор заради автопатиштата, коментира на Фејсбук политичкиот аналитичар Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.