И Германија ви испраќа порака дека досега грешевте со попустливоста и дека се уште грешите надевајќи се на брз договор, коментира политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на фејсбук.

Па токму Германија би била понижена од таква историска и морална ревизија, кога таа ги призна криминалите и се извини со сите соседи за нацизмот, пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.