Заев за капарот и вакцините пред 2 недели: Не е добро авансот да седи на странска сметка.
Заев денес: Одевме преку приватни фирми и посредници кои Пекинг не ги дозволува.
Лаже, па лаже помалку, па утре ќе лаже нешто трето, и така животот му помина во лаги, коментира активистот Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.