Аналитичарот и новинар, Ивор Мицковски ги анализира коалициските приказни на лидерот на СДСМ, Зоран Заев!

Евтини коалициски приказни.
Заев: Ќе земам и шуто и рогато, сите ќе ги изебам после.
Правдање: После 2 саати и 17 минути во кафана се случуваат грешки.
Ахмети: Заев ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после се кае што рекол.
Правдање: Зоран Заев може со македонско вино, домaшна ракија да наздрави, ама под дејство на алкохол не сум бил никогаш пијан во животот.
Заев во 2017-та за Беса: Не треба да гласате за Биљал Касами и за Беса, зашто се финансирани од сомнителни извори и се исламски фундаменталисти.
Заев во 2020-та за Беса: Гласајте во 6-ката за носителот на СДСМ и Беса – Биљал Касами.
Заев за ДУИ и Алијанса во 2017-та: Гласајте за Бејта да стане градоначалник, а Таравари да остане министер.
Заев за Алијанса во 2019-та: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар.
Тоа се вика, сме ми боје лепо стоје – напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.