Цело време едни исти кажуваат како „никој не бил недопирлив”.
Ова го зборат истите “свети крави” кои се недопирливи со децении, или новопечените бели мечки на тендер коалицијата.
Државава има повеќе недопирливи од допирливи што се огрешиле, а они причаат причи, напиша новинарот Ивор Мицковски на Фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.