Џабе премиере жалиш за Мерко, тоа ти е релативизација.
За Нефи Усеини жалиш ли? За платформите на Матка осеќаш ли некаква вина?!, го прашува Ивор Мицковски премиерот Зоран Заев.

За уништеното Охридско за кое 5 години лажете пред Унеско и за дивоградбите кои ги аминувавте, жалите ли?
Дали жалиш што ДУИ трет пат по ред на избори го воскреснуваш, а наводно ќе ги праќаше во опозиција?
Жалиш ли што им изгради министерства од зградите на Грујо и што им вдоми уште илјадници партиски клатачи на врати?
Жалиш што денес во Скопје те гласа само Сарај, Чаир и Шутка?
Имаш многу за жалење денес, пошто тоа е ликот на власта која ја водиш и ќе бевме добра држава да беше само Мерко проблемот, него и ти си Мерко и сите околу тебе се Мерко и Мерко ни ја води владата и Мерко ни ја пљачкосува државата.
Сите вие сте јебан Мерко, пишува Мицковски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.