Ти ќе ветуваш со зборот кој не ти вреди пет пари, Жерновски си го вдоми во партија, а тој лигавиот Адеми во Влада, му порача политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на премиерот Зоран Заев.

Премиерот Заев ветува дека ќе преземат итни мерки за Охридскиот Регион.
Мајсторе, ветуваш 4 години, 4 години лажеш, ситуацијата е влошена, ништо не е направено.
Свесно кршевте закони, Устав, меѓународни конвенции, лажевте надвор-лажевте дома, и сега ти ќе ветуваш.
Ти ќе ветуваш со зборот кој не ти вреди пет пари, Жерновски си го вдоми во партија, а тој лигавиот Адеми во Влада.
Треба да одговарате, дали вие разбирате, во правна држава вие би одговарале за вашите злоупотреби, лаги, недејствувања и кршења на законите и на Уставот.
Вие сте доказот и причината зошто не можеме подобро и напред, зошто ЕУ и правната држава се само приказни за мали деца со политичари како вас, пишува Мицковски на Фејсбук.

Премиерот Заев ветува дека ќе преземат итни мерки за Охридскиот Регион.
Мајсторе, ветуваш 4 години, 4 години лажеш,…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, 13 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.