Со други зборови Стојанче се испра од одговорност и ни го повтори слоганот на Заев: Не мислам дека треба да понесам одговорност, нема да понесам одговорност и нема да побарам одговорност.
Па вие дечки мислите дека за секоја трагедија или скандал можете да избегате од одговорност, вие сте живи заковани за функциите и усрани некој да не ви ги земе, кога во исто време додека поради вас нема систем или системот е крш сте самобендисани до степен да мислите дека сте незаменливи.
Животот ви се претвори во ПР настани, трагедии и бегање од одговорност.

Ова е коментарот на аналитичарот Ивор Мицковски откако претседателот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов изјави дека нема да даде оставка.

Не сум дезертер и не се повлекувам од борба.

Со други зборови Стојанче се испра од одговорност и ни го повтори слоганот на Заев: Не мислам дека треба да понесам…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, 7 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.