Ивор Мицковски на власта и порачува дека овој 8 Септември, кога Македонија треба да го празнува Денот на независноста не треба да се појави во јавност, да се слика, држи говори и да оди на пикник.

Би било срамота пошто Денот на независноста веќе се идентификува и со Денот на неодговорноста и неспособноста, кога невини и болни луѓе живи изгореа, додека вие држевте празни говори и се славевте самите себе.
Затоа, барем оваа година и додека не стигне некаква правда и одговорност, треба да се воздржите од нескромноста и невкусот.
Барем толку, пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.