Смешно е да си правите реклама за борба со криминалот врз грбот на повредените полицајци, му порача политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Според Спасовски, ваквите зачестени напади врз полициските службеници се резултат на реакцијата на криминалците на сериозната пресметка со криминалот што се презема.
*дрвокрадци од ромска националност напаѓале со дрва и камења по полицајците
Криминалци не маваат со дрва и камења министре, и далеку сте од каква било пресметка.
Смешно е да си правите реклама за борба со криминалот врз грбот на повредените полицајци, пишува Мицковски на Фејбук.

Според Спасовски, ваквите зачестени напади врз полициските службеници се резултат на реакцијата на криминалците на…

Posted by Ivor Mickovski on Friday, 25 September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.